Logo-Loading

 

موزاییک حیاطی

یکی از نکات مورد توجه در طراحی فضای باز  متریال و مواد و مصالح مورد استفاده در آن است، موزاییک حیاط معمولا در طرحی حیاط منزل ، فضای باز و محوطه فضای باغ و ویلا کاربرد دارد که به عنوان کفپوش استفاده می شوند.

هر چه متریال ها با کیفیت تر باشد نتیجه کار شما هم با کیفیت تر خواهد بود، کیفیت موزاییک حیاط ، متریال و تنوع طرح و رنگ آن می تواند در اجرای هر چه زیباتر فضای باز شما تاثیر گذار باشد.

موارد استفاده موزاییک حیاطی با توجه به نوع و تنوع مصالح مورد استفاده در آن از همدیگر تفکیک می شوند.

انواع موزاییک

يکی از نکته های که حسابی بر طراحی دکوراسیون فضای باز خانه تان تاثیر گذار است ، متریال ها و مواد و مصالح مصرفی هستند.  هر چه متریال ها با کیفیت تر باشند ، در نتیجه کار شما نیز بهتر خواهد شد.

علاوه بر کیفیت مواد و مصالح، رنگ های آن ها نیز بسیار بر طراحی دکوراسیون فضای باز خانه شما تاثیر گذار است. کارشناسان و طراحان فضاي سبز معتقدند، همان قدر که ترکیب رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه مهم هستند، در طراحی فضای باز و محوطه هم مهم هستند.

  • موزاییک سنتی: این نوع موزاییک حیاط یکی از پرکاربردترین نوع موزاییک ها می باشد که بسیار متراکم و سخت است ، از فشرده شدن یا لرزش(ویبره) ماسه ،سیمان،سنگ دانه،و پودر سنگ و آب تولید می شود. بیشترین کاربردی که دارند در کف حیاط و  فضای باز می باشد این نوع موزاییک در انواع مختلفی ارائه می شود، طرح رویه آن و نوع سنگ تزئینی به کار رفته در سطح رویه و طرح و شیار های موجود ،دانه های شن برجسته روی سطح و همچنین موزاییک قالبی باعث تنوع آنها شده است.

 

  • موزاییک پلیمری: کفپوشی با تراکم بسیار بالا است که قالب آن بسیار محکم و نشکن از ترکیب بتن و پلیمر است که در آن ترکیب رنگ و مدلهای بسیار زیبا و متنوع قابل عرضه می باشد . موزاییک پلیمری مشابه سنگهای طبیعی می باشد و به دلیل مقاومت بالا این نوع موزاییک در مقابل شرایط جوی نامناسب  جایگزین بساری از دیگر انواع موزاییک حیاط گردیده است.

رنگهای به کار رفته در در موزاییک پلیمری از نوع معدنی و شیمیایی می باشد و در برابر نور خورشید و تغییرات دمایی مقاوم است،از دیگر موارد مورد استفاده در موزاییک پلیمری در کنار مصالح استفاده رزین های پلیمری است که باعث استحکام  و مقاومت کششی و فشار افزایشی در این نوع از موزاییک ها می شود