Logo-Loading

نکات مهمی ک بعد از خرید موزاییک باید رعایت شود

۱ ـ زیر سازی محل نصب موزاییک ( چه به صورت خشکه و یا ملات خیس )  بسیار مهم بوده و باید مستحکم باشد و در صورت زیر سازی نامناسب ، موزاییک­ها پس از فرش شدن در اثر وارد شدن فشار از قبیل  حرکت خودرو و یا راه رفتن و … دچار لقی می­گردد و منجر به ترک خوردن وشکسته شدن تدریجی موزاییک­های شود که در مرور زمان باعث تخریب و از بین رفتن زیبایی محوطه شما خواهد شد.

۲ ـ هرگز در زمستان برای آب نمودن یخ­های سطحی از نمک استفاده ننماید چرا که ترکیب نمک وآب اسید ضعیفی را تولید می­کند که به مرور زمان باعث تخریب سطح رویه موزاییک­ها می­گردد. استفاده از هرگونه مواد شیمیایی بر روی موزاییک­ها می­تواند منجر به آسیب رسیدن به سطح موزاییک گردد مواد اولیه موزاییک  سنگ های معدنی سیمان و … همگی در اثر مواد شیمیایی  واکنش نشان می دهند.

۳ ـ بهتر است برای عمر بیشتر موزاییک­ها جهت شستشو تنها از آب استفاده نموده و ازمواد شوینده مانند انوع جرم گیرها و …استفاده نگردد زیرا این مواد نیز خاصیت اسیدی داشته  وسبب خوردگی سطح موزاییک ها می­گردد.

۴ ـ اگر در محل استفاده موزاییک­ها زمستان سردی دارید  واین سرما طولانی بوده واختلاف دمای شب و روز زیاد است بطوری که یخهای سطحی  در طول روز آب شده و در شب مجدداً یخ می­زنند باید برف­های محوطه را دراین شرایط خاص قبل از یخ زدن پارو نمایید.

۵ ـ نکته مهم قابل ذکر درفرش نمودن انواع واش بتن این است که پس از دو غاب نمودن موزاییک­ها حتماً بلافاصله با فشار آب ملایم سطح رویه را ششستو داده و یا به صورت بند بند آنها را دوغاب نمائید.  زیرا در غیر این صورت دوغاب بر روی سطح واش بتن مانده وسفت شده و قابل پاک کردن نخواهد بود ودر نتیجه نمای موزاییک کدر خواهد گشت .