Logo-Loading

کف پوش بتنی پرسی

 

کف پوش بتنی پرسی :

امروزه از مهمترین مسائل روز شهری و گزینه ای مناسب جهت نمای شهری، استفاده و اجرای کف پوش بتنی است.

در مورد کف پوش های بتنی میتوان از انواع مختلف آن نام برد که یکی از آنها کف پوش بتنی پرسی است و نام آن براساس نوع ساخت آن نام گذاری شده است.

کف پوش ها در حقیقت بتن هستند که از ترکیب ماسه، سیمان، سنگ دانه ها و پودر سنگ است که با متد پرسی و در ابعاد و طرح های گوناگون تولید می شوند و به وسیله دستگاه پرس، تراکم لازم سنگدانه ها را دریافت می کنند و براساس نوع سنگدانه ها و ابعاد آنها فشار دستگاه تنظیم می شود، و این نکته قابل ذکر است که در روش پرسی سنگدانه ها به ساب خوردن و صیقل شدن نیاز دارند.

 

کفپوش بتنی پرسی

 

کف پوش ها را بعد از آماده شدن در قالب می ریزند و زیر فشار دستگاه پرس گذاشته شده تا آبی که در منافذ پوسته و هسته آن است به بیرون ریخته شود، که در نتیجه به دلیل خالی بودن پوسته و هسته آن در برابر یخ زدگی مقاوم می شوند، که در این مورد بسیار مناسب فضاهای بیرونی مانند پیاده روهای شهری و پارک ها خواهند شد.

به کف پوش هایی که با چیدمان منظمی کنار هم قرار می گیرند، موزاییک (نام سنتی کفپوش بتنی) می گویند، که یکی از محبوب ترین مصالح در انجام امور ساختمانی است و همچنین در پروژه های عمرانی، راهسازی و ساختمان سازی بسیار پرکاربرد می باشد.

این کف پوش ها به دلیل فشار پرسی که به آنها وارد می شود در مقابل یخ زدگی و نفوذ آب مقاومت بسیار بالایی دارند، و در تغییرات جوی و شستشو، بسیار انعطاف پذیر بوده و در برابر آتش سوزی و حرارت مقاومت بسیار بالایی دارند.

کف پوش های بتنی به طور معمول بدون کمک نیروی انسانی و به طور اتوماتیک اجرا می شود.

کف پوش بتنی پرسی و مزایای آن :

این نوع کف پوش از مزیت های بسیاری برخوردار است به دلیل روش ساخت و مواد به کار رفته در آن، که در موارد زیر ذکر شده است :

  • از کیفیت بالایی برخوردار است، زیرا در ساخت کف پوش بتنی پرسی از سیمان با عیار بالا استفاده می شود.
  • تحمل وزن های بسیار بالا مانند ماشین آلات سنگین را دارند.
  • نصب کف پوش بتنی پرسی بسیار آسان است.
  • کف پوش ها در رنگهای متنوع  و ابعاد مختلف تولید شده و به بازار عرضه می شود.

کفپوش بتنی پرسی

 

کف پوش بتنی و کاربرد آن :

گفتیم که کفپوش بتنی را برای پروژه های عمرانی و راهسازی، پیاده روهای شهری، پارک ها و همچنین بنادر و خطوط ساحلی اسکله ها، انبار کالاها، معابر راه آهن و مترو، کف پوش پارکینگها و سایر مکان هایی تردد و رفت آمد ماشین های سنگین در آنها زیاد است، مناسب و مورد استفاده قرار می گیرند.

 

شرکت الوند اسکلت پارس با داشتن ابعاد و رنگ های متنوع این امکان را به طراحان و پیمانکاران می دهد که با اجرای متفاوت و متنوع طرح های محوطه سازی را به صورتی منحصر به فرد ارائه دهند، شما می توانید برای اطلاع از قیمت به سایت الوند سازان مراجعه کرده و برای گرفتن مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.